Afrodiziakální potraviny, které byste měli vyzkoušet

grapefruit-post

Jak se lidově říká, láska prochází žaludkem. Toto tvrzení je více než pravdivé. Ženy po celou dobu existence lidstva servírují svým mužům lahůdky, jež podtrhují v jejich srdcích a tělech touhu a vášeň.

Nejzajímavějším je fakt, že jako afrodiziakum se nejčastěji používají potraviny s vyšším obsahem vitamínů, jedná se zejména o vitamíny E a B. Jako povzbuzující látky jsou pak také považovány hořčík, fosfor, jód a zinek. Po požití těchto blahodárných látek dochází k zvýšení potence a muži ocení to, že podporují tvorbu spermií.

Chcete si zpestřit svůj jídelníček o potraviny, jimiž pozvednete svou sexuální žádostivost? Takových potravin je spousta, o některých již všichni víme, některé nám jsou zatím skryté.

Sexy zelenina

Zelenina coby afrodiziakum? Že jste o tom ještě nikdy neslyšeli? Mnoho z nás je zvyklá na afrodiziakální účinky ovoce, příkladem nám mohou být třeba sladké jahody, ale že by jím mohla být i zelenina? Budete se podivovat, ale je hned několik druhů zeleniny s těmito podpůrnými stimulujícími účinky. Skvělý požitek vám přinesou například chřest, celer, mrkev a pastinák.

Chřest pochází ze zemí Orientu. Poprvé se o něm zmiňují již prameny z doby starověkého Egypta, zde je však zmíněna jen jeho existence. O tom, že lze rostlinu využívat coby afrodiziakum se přesvědčili až starověcí Řekové a Římané. Avšak na tuto potravinu měli nárok jen příslušníci bohatší vrstvy.

U nás se o tajuplné rostlině falického vzhledu s žádoucími účinky mluví až od dob vlády Karla IV., avšak pro vysokou cenu je téměř nedostupný. Tak tomu je až do 90. let minulého století. Dnes si může tento zázrak dopřát každý, kdo má zájem a chuť. V konzumaci chřestu patří pomyslné první místo Francouzům.

Celer oplývá velkým množstvím obsaženého hořčíku, ten se stará o zvýšení potence, můžeme jej tedy považovat právem za nejsilnější afrodiziakum. Jeho účinky ocení zejména muži. Této kořenové zelenině se co do účinků hodně přibližuje petržel. Vyzkoušejte tyto tři druhy zeleniny přidávat do svých pokrmů. Věříme, že se výsledky brzy projeví.

Známé afrodiziakální bomby

Afrodiziakální účinky z nich přímo srší. Již na první pohled si tyto potraviny, které jsou většinou krásně slaďoučké, dokáží pohrát s lidskou představivostí. Právě o toto jde. Potraviny, o kterých bude řeč, dokáží navodit tu správnou atmosféru a jejich požívání se může stát úžasnou předehrou. Afrodiziakum schované pod slupkou ovoce ocení zejména ženy. Odborníci ovoce vyzdvihují pro vysoký obsah zinku, jenž blahodárně působí jak na ženy, tak i na muže.

Jaké druhy ovoce jsou nejvhodnější coby afrodiziakum? Nejčastěji si s intimními prožitky spojujeme jahody, již jejich představa dokáže nejednoho člověka vyburcovat. Jahody můžeme doplnit ještě o hroznové víno, maliny, ananas, broskve, ale i spoustu dalších. Konzumace ovoce je blahodárná, ale opět se musíme řídit formulkou: „Všeho s mírou“.

Významným a dobře dostupným zdrojem zinku jsou různá semínka, od ořechů až po slunečnicová. I tito malý pomocníci se stávají dobrým afrodiziakálním pomocníkem, jenž dokáže povzbudit, doplní potřebnou energii a sílu.

Mezi hodně profláknutá afrodiziaka patří čokoláda. Pokud si chcete užít opravdovou slast nejen na mlsném jazýčku, tak si dejte kousek tohoto hnědého zázraku, jenž znali již Mayové a Aztékové. Čokoláda se vyznačuje tím, že uvolňuje hormon štěstí, tzv. endorfin. Na jeho vlnách se povezete do říše pohody. Společně s čokoládou si můžete pochutnávat i na medu, jenž má podobné účinky.