Zdravé vánoční pochoutky

8

Rok s rokem se sešel a my už opět očekáváme pohádkové období Vánoc. Mnozí z nás toto období považují za stresující, ať už se jedná o pořizování dárečků, nebo o péči naše tělo. Právě v tomto období jsme velmi náchylní k přibírání kilogramů, nikoliv však nabíráním svalové hmoty, ale díky výborným pochoutkám, které leží před námi na stole. Ptáte se, jak tomuto problému předejít? Je to velice jednoduché.

Neochudím se o dobrůtky?

Věřte tomu, že o výborné cukroví určitě nepřijdete. Existuje mnoho receptů, které vám budou chutnat, budou energeticky výživné, ale nebudou obsahovat velké množství tuků a cukrů. Některé recepty na zdravé vánoční pochoutky podpoří nejen vaši snahu zhubnout a získat svalovou hmotu, protože jsou určeny pro všechny milovníky fitness a zdravého životního stylu. Jistě vás velice překvapí, že tyto zdravé recepty jsou velice snadné a rychlé na přípravu finálního produktu.

Jaké potraviny jsou nejvhodnější na zdravé vánoční pochoutky?

Vaše vánoční pochoutky rozhodně nepřijdou o svou sladkou chuť. Aby tomu tak bylo, ve svém vánočním cukroví musíte nahradit cukr medem. Med je zdravější a chuťově mnohem jemnější než cukr, zároveň jeho prostřednictvím své tělo obohacujete o zdravé látky. Pokud v cukroví zkombinujete med s výbornou dýní, opět jej tak pozvednete na vyšší level. Jedním z výborných pomocníků při přípravě vánočního cukrový je špaldová mouka.

Když jí nahradíte obyčejnou hladkou mouku, jistě neuděláte špatně. Jen tak zase uděláte o krok blíže k udržení své linie i v náročném období Vánoc. Špaldová mouka je považována za zdravější alternativu bílé mouky, protože obsahuje větší množství minerálních látek a bílkovin.

Suroviny, které pomáhají držet linii

Úžasnou potravinou, která nám pomůže ke zdravější linii jsou ovesné vločky. Když je spojíme s medem, kokosem, troškou smetany a kvalitní čokolády, věřte tomu, že vykouzlíte výborné cukroví, jež pro vás bude nevšední. Z této výborné kombinace se dá utvořit hned několik druhů a jistě nebudete zklamáni, protože všechny použité suroviny mají skvělou chuť.

Poslední zajímavou surovinou, která nás může ve vánočním menu překvapit, je zázvor. Z něj se nejčastěji dělají výborné placičky. Čím je však tato surovina tak blahodárná pro naše tělo? Zázvor se stal velice silným bojovníkem v boji proti bakteriím a nejrůznějším zánětům, ale také bojuje proti vysokému cholesterolu, dokáže stimulovat krevní oběh a podpoří vaši snahu o redukci váhy.

Tradiční cukroví netradičně

Milujete vanilkové rohlíčky? Jsou lahodné a rozplývají se na jazyku. Nebojte se, nebudete se jich muset vzdát. Vanilkové rohlíčky vám dozajista vaší linii nezkazí. Pokud při jejich přípravě cukr krystal nahradíte medem, o němž jsme se zmiňovali výše, nebo třtinovým cukrem, či agávovým sirupem. Všechny tři varianty udrží sladkou konturu a pozvednou chuť, kterou již od dětství známe a charakterizuje pro nás Vánoce.

Dalším cukrovím, jež nám nesmí na Vánoce chybět, jsou kokosky. Zde je skvělé, že můžeme pro jejich přípravu použít jemně nastrouhaný kokos a trošku kokosového oleje, který je lepší a zdravější variantou než běžně používaný slunečnicový olej. Zároveň finálnímu produktu podtrhne jeho úžasnou chuť.

Mezi nejznámější vánoční pochoutky patří linecká kolečka, která stejně jako vanilkové rohlíčky mají své neodmyslitelné místo na vánočním stole. Pokud se budete řídit tím, že nahradíte zdraví neprospěšné látky, o nichž jsme se zmínili výše u vanilkových rohlíčků, můžete si užívat jejich výborné chuti i nadále.

Závěrem

Mějte stále na mysli to, že není dobré se v ničem omezovat. Nicméně dobré je řídit se heslem: „Všeho s mírou.“ Užijte si krásné Vánoce a přejeme vám dobrou chuť.